Jak zapobiec rozstępom po ciąży

Każda kobieta w ciąży, mimo radości z bycia w tym pięknym stanie, martwi się również o to jak będzie wyglądać jej ciało po porodzie. Rozstępy to najczęstszy problem, o który martwią się przyszłe mamy. Próba ich usunięcia, gdy już się pojawią jest trudna i kosztowna, lepiej więc zrobić wszystko, aby ich uniknąć. Ale w jaki sposób?

Nawadnianie organizmu

Jest to bardzo ważne zarówno dla zdrowia jak i kondycji skóry. Woda pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu oraz dobrze wpływa na komórki naskórka, co zapobiega powstawaniu rozstępów. Najlepiej pić około 8 szklanek wody, jeśli jednak znudzi się jej smak, można zastąpić ją zieloną herbatą. Do diety warto dodać owoce i warzywa, które również zawierają dużo wody (np. arbuzy).

Witaminy z owoców i warzyw

Witaminy z grup A, C i E mają doskonały wpływ na skórę oraz pomagają w uniknięciu rozstępów. Witamina A naprawia uszkodzenia w tkance, witamina E wzmacnia błony skóry, natomiast witamina C wpływa na produkcje kolagenu, który poprawia elastyczność oraz przyspiesza regenerację. Dobrze jest dostarczać witaminy z naturalnych produktów, dlatego dobrze jest wzbogacić dietę o owoce i warzywa.

Masaże oraz nawilżanie skóry

Skóra najbardziej rozciąga się na brzuchu, boczkach, dolnych plecach, piersiach i udach. Ważne jest aby właśnie na tych miejscach skupić się najbardziej i nawilżać je. Potrzebny jest do tego kosmetyk, wnikający w głębokie warstwy skóry. W tym momencie bez problemu dostaniemy taki w aptekach czy drogeriach.
W unikaniu rozstępów pomocne będą również masaże. Warto wykonywać je co najmniej 2 razy dziennie.

Złuszczanie naskórka

Oprócz nawilżenia ważne jest również złuszczanie martwego naskórka, aby odsłonić warstwy nowej, gładkiej skóry.  Stosowanie peelingów poprawia też krążenie krwi, co również wpływa korzystnie na kondycje skóry.

Ćwiczenia

Ćwiczenia są ważne dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływają one na zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Wpływają one również na stan skóry. Dzięki nim nasza skóra będzie bardziej elastyczna, dotleniona i lepiej ukrwiona. Dla kobiet w ciąży najlepszą formą aktywności jest joga oraz pilates.

Jeśli już pojawią się rozstępy…

Nawet jeśli się pojawią jest jeszcze możliwość walki z nimi. Gdy są one jeszcze różowo-czerwone, smaruj je olejem kokosowym lub preparatem na rozstępy.