Upadek króla Artura – jak tolkien przedstawił koniec królestwa

Świat, który stworzył J.R.R. Tolkien, jest bardzo bogaty i różnorodny. Jedną z najważniejszych części tego świata jest historia królestwa Artura i jego upadku. Tolkien przedstawił tę historię wielowymiarowo, pokazując różne aspekty i motywy, które doprowadziły do upadku królestwa. W tym artykule skupimy się na tych aspektach i spróbujemy zrozumieć, co spowodowało taki a nie inny finał tej wspaniałej historii.

Jak tolkien przedstawił koniec królestwa

Artur był królem Brytanii, a jego królestwo zostało zaatakowane przez Mordreda i jego wojska. Mordred ukradł Arturową żonę Guinevere i zaczął rządzić królestwem. Artur walczył z Mordredem, ale poniósł klęskę i zginął. Jego ciało zostało wrzucone do jeziora Avalon przez jego wiernych rycerzy. Po śmierci Artura Brytania przeżywała okres chaosu i anarchii.

Tolkien przedstawił upadek królestwa Artura w swojej powieści “Władca Pierścieni”. Powieść rozpoczyna się w momencie, gdy Sauron – wrogi bohater – atakuje Gondor, kolebkę ludzi. Sauron chce odzyskać Pierścień Władzy, który mu da moce niepodobne do żadnych innych istniejących na Ziemi. Aby go pokonać, ludzie musieliby się połączyć pod wodzą jednego króla: Aragorna II Elessara Telcontara, potomka Arathorna II i Gil-galada. Jednak Aragorn musi najpierw odszukać swojego dalekiego krewnego i przekonać go do tego, aby objął tron Gondoru.

Jak tolkien przedstawił koniec świata

Jak tolkien przedstawił koniec świata? Tolkien przedstawił koniec świata w swojej powieści “Upadek króla Artura”. Powieść ta opowiada o tym, jak Artur i jego rycerze walczą z siłami zła, które próbują zniszczyć świat. W końcu Artur i jego rycerze pokonują siły zła i świat jest ocalony.