Upadek króla Artura – jak tolkien przedstawił koniec króla artura

Upadek króla Artura to jeden z najbardziej znanych motywów literackich, który przedstawił J.R.R. Tolkien w swoim dziele pt. “Władca Pierścieni”. Motyw ten opowiada o tragicznym końcu jednego z największych bohaterów średniowiecznej literatury – króla Artura. Król Artur był postacią legendarną i podziwianą przez wszystkich. Jego życie pełne było czynów heroicznych i szlachetnych, a on sam stał się symbolem dobra i sprawiedliwości. Niestety, jak to bywa w bajkach, szczęście króla Artura nie trwało wiecznie i pewnego dnia musiał on stanąć do walki ze swoim przyjacielem Lancelotem du Lac, który zakochał się w jego żonie Gwiazdorze.

Walka ta okazała się dla króla Artura fatalna – poniósł on śmierć, a jego królestwo rozpadło się na kawałki. Tolkien przedstawił ten upadek w sposób bardzo dramatyczny i poruszający, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej interesujących motywów literackich.

Upadek króla Artura – jak tolkien przedstawił koniec króla artura

W “Upadku króla Artura” Tolkien przedstawia swoją wizję końca króla Artura. Jest to bardzo mroczna i pesymistyczna wizja, w której Artur jest zdradzony przez swoich rycerzy i zostaje zabity. Jego ciało zostaje wrzucone do jeziora, a jego dusza trafia do Valinoru.

Tolkien uważał, że koniec króla Artura był bardzo tragicznym momentem w historii Brytanii. Uważał, że Artur był wielkim królem, który miał potencjał stworzyć wspaniałą cywilizację, ale został zdradzony przez swoich najbliższych i zginął tragiczną śmiercią.

W “Upadku króla Artura” Tolkien przedstawił swoją wizję końca świata. Jest to bardzo mroczna i pesymistyczna wizja, w której ludzie są skazani na walkę ze sobą i śmierć. Tolkien uważał, że taki jest prawdziwy koniec świata – pełen cierpienia i śmierci.

Jak tolkien przedstawił koniec króla artura

Artur był królem Brytanii, a jego siedziba znajdowała się w Camelot. Jego żona to Guinevere, a najwierniejszym rycerzem był Lancelot. Artur i jego rycerze walczyli o sprawiedliwość i pokój w królestwie. Był bardzo szanowanym i poważanym królem. Niestety, jak to bywa w bajkach, Artur upadł. Jego żona zdradziła go z Lancelotem, a on sam popełnił bardzo ważny błąd, który doprowadził do jego śmierci. Tolkien przedstawił to wszystko bardzo realistycznie i poruszył wiele ważnych tematów.